چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم ؟

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم ؟
زمان تقریبی مطالعه : ۱۲ دقیقه

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم ؟

آیا می‌دانید دامنه چیست و یک نام دامنه مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ابتدا میخواهم شما را با مفهوم دامنه یا دومین (domain) آشنا کنیم سپس ویژگی‌ها و معیارهای یک نام مناسب را که می‌تواند باعث رشد کسب و کار شما شود شرح دهیم.معنای واژه دامنه در زبان فارسی از کلمه انگلیسی Domain ( دامین ) به معنی «گستره» گرفته شده است.اولین دامنه اینترنتی در سال ۱۹۸۵ با آدرس Symbolics.com به وسیله یک شرکت سیستم‌های رایانه‌ای به نام سیمبولیکس در کمبریج ماساچوست کشور آمریکا ثبت شد.

دامنه را بیشتر بشناسید

اولین قدم برای طراحی و داشتن یک سایت دامنه میباشد،دامنه سایت مثل آدرس منزل شماست که افراد از طریق آن میتوانند به سراغ ما بیایند ، تصور کنید که تصمیم گرفته‌اید کسب و کار فیزیکی خود را به یک کسب و کار آنلاین بدل کنید و محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت به مشتریان‌تان ارائه کنید. اگر در حال حاضر کسب و کار شما فیزیکی باشد و در یکی از نقاط شهر در حال فعالیت باشد، مسلما مغازه یا شرکت شما یک آدرس منحصربه‌فرد دارد که مشتریان شما با دنبال کردن آن آدرس به سمت مغازه شما هدایت می‌شوند .

حالا اگر تصمیم داشته باشید که شعبه دوم مغازه خود را در اینترنت نیز تاسیس کنید تا توسط آن قادر باشید به کل کشور و حتی جهان نیز محصولات و خدمات خود را ارائه کنید، مسلما مشتریان شما باید توسط یک آدرس منحصربه‌فرد به سمت کسب و کار آنلاین شما هدایت شوند. به آدرس اینترنتی هر وب‌سایت در اینترنت دامنه می‌گویند. در واقع دامنه، آدرس اینترنتی کسب و کار آنلاین شماست که پس از www قرار می‌گیرد و نام هر دامنه منحصر‌ به مالک آن است.

انتخاب یک نام مناسب برای دامنه ی سایتتان میتواند یک استارت خوب را برای شما بوجود بیاورد، پس برای سایت خود نام مناسب انتخاب کنید در انتخاب آن نیز دقت کنید،چرا که در آینده نمیتوان نام سایت را تغییر داد.

دامنه‌ها انواع مختلفی دارند مانند .com و .ir یا هر نوع دامنه دیگری که تا به حال دیده‌‌اید. اگر شما یک نام انتخاب و سپس آن را خریداری کنید و آدرس دامنه خود را به مشتریان‌تان ارائه دهید، مشتریان شما در هر نقطه از جهان که باشند قادر هستند با وارد کردن نام دامنه شما در مرورگر به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند و محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند یا این که مقالات و راهنمای استفاده از محصولات شما را مشاهده کنند و شما با خرید دامنه و هاست و راه‌اندازی وب‌سایت خود در اینترنت، کسب و کار خود را جهانی می‌کنید.

فراموش نکنید تغییر نام برای یک سایت کاری است غیر حرفه ای که موجب میشود شما بسیاری از بازدیدکنندگانتان را از دست همان هایی که امکان دارد برای شما مشتری شوند.

 

 

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم ؟

 

چگونه یک نام مناسب برای دامنه خود انتخاب کنیم؟

 1. نام دامنه باید کوتاه باشد :

  در انتخاب نام دامنه حتما میبایست سعی کنید که از نام های کوتاه استفاده کنید که تعداد حروف آن کمتر از ۱۲ حرف باشد، به صورت کلی نام های بسیار بلند و طولانی قابل خواندن و به خاطرسپاری نیستند و استفاده از نام های طولانی ممکن است باعث شود که مخاطبین شما قادر نباشند برای مرتبه بعدی نام آن شما را به یاد آورند تا بتوانند وارد وب سایت شما شوند و از خدمات شما استفاده کنند . البته این بدین معنا نیست که نام سازمان، شرکت و … خود را نادیده بگیرید. شما می‌توانید قسمتی از نام شرکت و یا مخفف آن را بعنوان نام واحد انتخاب نمائید. بعنوان مثال اگر نام شرکت شما راهکارگستر فناوری اطلاعات بلوط می‌باشد بهتر است بجایrahkar-gostar-baloot.ir نام baloot.agency را انتخاب نمائید.

  توجه داشته باشید که استفاده از حروف اختصاری در بعضی موارد مناسب نیست بخصوص اگر تعداد حروف اختصاری بیش از ۴ کاراکتر باشد. در مجموع توصیه می‌شود که نام کوتاه انتخابی‌تان مفهوم باشد. اگر نام دامنه کوتاه انتخابی شما با پسوندهای رایج مثل .com و .net و … قبلاً به ثبت رسیده‌اند و بخشی یا تمامی فعالیت وب‌سایت شما به کشور ایران ارتباط دارد توصیه می‌شود دامنه کوتاه انتخابی خود را با پسوند .ir هرچه سریعتر به ثبت برسانید. در حال حاظر ثبت نامهای کوتاه با پسوند .ir نسبت به سایر پسوندها بیشتر امکان‌پذیر است. این عمل موجب می‌شود تا آدرس وب‌سایت شما بیشتر بیاد بماند.

 2. نوشتار ساده :

  سعی کنید دامنه ای با نوشتار ساده انتخاب نمایید.در غیر این صورت ممکن است مشتریان خود را از دست داده و یا آن ها به سایت رغیب شما هدایت شوند.پس انتخاب نامی با نوشتار ساده و راحت امری ضروری می باشد.
  از اسامی طولانی مانند llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.com استفاده نکنید.زیرا کسی نمی تواند این نام را به خاطر بسپارد و از نظر کلمات کلیدی نیز محتوایی ندارد.پس بهتر است بین کلمات خود در صورت زیاد بودن فاصله قرار دهید.

   

 3. بهتر است نام دامنه با نام برند یکسان باشد :

  شما نیز بسیار زیاد دیده‌اید که نشانی دامنه برخی از وب‌سایت ها به هیچ عنوان به نام برند آن کسب و کار شباهتی ندارد و نام دامنه خود را با کلمه‌های کلیدی انتخاب کرده‌اید. یکی از اصلی‌ترین مواردی را که در هنگام انتخاب نام دامنه باید رعایت کنید این است که نام برند خود را به عنوان نام دامنه ثبت کنید، این کار علاوه بر این که باعث برندسازی بهتر می‌شود در جلب اطمینان مشتریان وب‌سایت شما نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

 4. از اعداد و کارکتر در نام دامنه استفاده نکنید :

  هنگامی که افراد برای نخستین بار در اینترنت به جست‌وجوی نام دامنه دل‌خواه خود هستند با سیل عظیمی از نام دامنه‌های ازقبل‌ثبت‌شده مواجه می‌شوند و در جست‌وجوی اولیه قادر نیستند یک نام دامنه آزاد و قابل ثبت برای خود پیدا کنند. در این مرحله معمولا افراد یک کارکتر مانند دش و آندرلاین (-و_) یا اعداد را در نام دامنه خود ترکیب می‌کنند تا قادر باشند یک نام آزاد را خریداری کنند. توصیه ما این است که برای موفقیت کسب و کار آن‌لاین خود به هیچ عنوان از کاراکتر و اعداد مانند kharid-ketab.com در نام دامنه استفاده نکنید .

 5. نام دامنه مرتبط با زمینه فعالیت وب‌سایت باشد :

  اگر هنوز نام برند خود را انتخاب نکرده‌اید و تصمیم دارید نخستین شعبه از کسب و کار خود را از همان ابتدا در اینترنت راه‌اندازی کنید، پس بهتر است نام دامنه وب‌سایت شما گویای خدمات و محصولات ارائه‌شده در آن وب‌سایت باشد. به عنوان مثال نام دامنه ketabnak.com گویای خدمات فروش کتاب است و نام دامنه estekhdam.com نیز گویای خدمات استخدام است، اگر نام دامنه شما مرتبط با زمینه فعالیت وب‌سایت و محصولاتی که در آن سایت ارائه می‌شود باشد، احتمال موفقیت کسب و کار اینترنتی شما بسیار افزایش می‌یابد.

 6. نام دامنه باید فقط به یک شکل نوشته شود :

  یک نام دامنه خوب همیشه به یک شکل نوشته می‌شود، البته این ویژگی به مورد شماره ۳ هم که در همین مقاله توضیح دادیم کمی مرتبط است، به عنوان مثال نام دامنه server4you.com را اگر به صورت تلفنی برای شما تلفظ کنند ممکن است شما آن را به صورت serverforyou.com اشتباها در مرورگر تایپ کنید، پس از انتخاب نام دامنه خود حتما دقت کنید که نام دامنه فقط به یک صورت نوشته شود، در غیر اینصورت برخی از افراد به سختی قادر به استفاده از وب‌سایت شما خواهند بود.

  اسمی که انتخاب می نمایید نباید چندگانگی در درک تلفظ داشته باشد . به طور مثال سایت kloth.net اگر این اسم را به کسی بگویید ممکن است بعد از شنیدن با اسم cloth.net اشتباه بگیرد و وارد سایت دیگری شود. پس باید به این نکته توجه ویژه ای نشان دهید.از انتخاب اسامی با املای غلط جلوگیری کنید و یا به عنوان مثال از انتخاب دامنه هایی به صورت hi-n-dry.com خودداری نمایید زیرا ممکن است تلفظ آن باعث خطا و شنیدار high anddry.com شود. سعی کنید از کلمات به طور کامل با املای صحیح استفاده نمایید.

 7. املای روان و صریحی داشته باشد :

  املای نام دامنه شما بهتر است به گونه‌ای باشد که بصورت شفاهی به راحتی قابل انتقال باشد و یا حداقل نیاز به هجی (spell) کمتری داشته باشد. ممکن است شما آدرس وب‌سایت خود را بصورت شفاهی به دوست خود اعلام نمائید و آدرس وب‌سایت شما املای سختی نیز داشته باشد بطوری که به گونه‌های متفاوتی بتوان آن را تایپ نمود در این حالت این احتمال وجود دارد که دوست شما موفق به بازدید از وب‌سایت شما نشود و یا اینکه به اشتباه وارد سایت دیگری شود .

 8. نام دامنه باید منحصربه فرد باشد :

  منحصربه‌فرد بودن نام دامنه یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک دامنه خوب محسوب می‌شود، قبل از انتخاب نام دامنه باید به این اصل دقت کنید که اعتبار نام برندهای دیگر متعلق به دیگران است، استفاده از نام برندهای مشهور در نام دامنه اگر چه که از نظر قانونی ممکن است ایرادی نداشته باشد اما از اعتبار برند شما در دید مخاطبان می‌کاهد. به عنوان مثال دامنه‌های apple-server.com و یا aparat-film.com و استفاده از این نام‌های مشهور در نام دامنه شما ممکن است به صورت جدی به اعتبار شما لطمه وارد کند .

 9. در ابتدا پسوند .com دامنه را ثبت کنید :

  پسوندهای بین المللی دامنه مانند com. و net. یا org. علاوه بر این که از دید موتو های جست‌وجو از اعتبار بیشتری برخوردار هستند، هموراه مخاطبان نیز اعتبار بیشتری برای این دامنه‌ها قائل هستند. هم‌چنین شما باید آگاه باشید که بسیاری از کاربران اینترنت نیز به صورت کلی عادت دارند که بلافاصله پس از این که می‌خواهند وارد یک وب‌سایت شوند، نام دامنه آن سایت را با پسوند دات کام وارد می‌کنند.

  بنابراین حتما به شما توصیه می‌کنیم که در ابتدا پسوند بین‌المللی دامنه خود را به ثبت برسانید و در مرحله بعدی پسوند دات آی آر (.ir) دامین خود را نیز ثبت کنید . نام دامنه ی شما باید بتواند در بازار گسترش پیدا کند پس : – اگر محصولات شما مختص فروش در ایران است از دامنه .irاستفاده نمایید.
  – اگر شما محصولات و تولیدات بین المللی دارید از دامنه .comاستفاده نمایید.

  پسوند های زیادی وجود دارد اما بیشترین پسوندی که استفاده می شود .com می باشد.مردم معمولا پسوند های متفاوت را نگاه نمیکنند و این عقیده را دارند که این سایت ها کلاهبردار و یا فریبکار هستند .

 10. در انتخاب نام دامنه عجله نکنید :

  در مواجهه با افرادی که تصمیم به راه‌اندازی یک وب‌سایت دارند همواره شاهد این وضعیت هستیم که برای انتخاب و ثبت دامین خود بسیار عجله دارند، زمان زیادی را صرف انتخاب و بررسی بهترین نام‌ها نمی‌کنند یا این که به هیچ عنوان نام دامنه مورد نظر خود را با مشاوران کسب و کار و برندینگ و یا حتی نزدیک‌ترین دوستان خود مطرح نمی‌کنند تا اگر نام دامنه مناسب نباشد به فکر انتخاب یک دامنه دیگر باشند و به محض این که اولین نام دامنه آزاد را یافتند به ثبت آن اقدام می‌کنند.

  شما باید توجه داشته باشید که انتخاب یک نشانی خوب و منحصر به فرد دامنه یکی از اصلی‌ترین ارکان موفقیت یک وب‌سایت محسوب می‌شود و اگر اشتباهی در انتخاب نام دامنه شما وجود داشته باشد پس از ثبت دامنه دیگر امکان تغییر اسم دامنه وجود ندارد. بنابراین توصیه ما این است که زمان بسیار زیادی صرف انتخاب بهترین نام دامنه کنید .

ابزارهای مناسب برای انتخاب یک دامنه خوب

درادامه هجده ابزار بسیار کارآمد برای انتخاب دامنه خوب از هر نظر را معرفی می کنم. با در نظر گرفتن راهنمایی های این سایت ها می توانید بهترین دامنه را برای خود داشته باشید. استفاده از این ابزارهای معرفی شده کار سختی نیست و تا حدودی کار با هر یک از آنها مشابه دیگری است کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید تا صاحب بهترین دامنه شوید.

۱.Domainr – دامینر

شما با وارد کردن نام مورد نظر خود در دامینر می توانید پیشنهادات بسیار جالب و خوبی از دامینر دریافت کنید. این سایت علاوه بر معرفی دامنه ها ، انواع آزاد و غیر آزاد را نیز مشخص می کند. دامینر علاوه بر معرفی بیش از ۱,۵۰۰ نوع با رتبه بندی بالا دارای دو رابط خارجی برای سرویس دهی به مشتریان از سرور های مختلف است.

۲.Lean Domain Search – جستجوی دامنه ی ناب

Lean Domain Search دامنه ای است که شما به وسیله ی آن می توانید خاص ترین اسامی را به وسیله ی پیشوند و پسوند های مناسب تولید نمایید. این ابزار نیز وضعیت دامنه را از لحاظ ثبت برای شما مشخص می کند. شما به راحتی می توانید با انتخاب دامنه ی مورد نظر خود از بین نتایج به دست آمده پیگیر وضعیت آن باشید.

۳.BustAName – انتخاب اسم

BustAName ابزاری است که با ترکیب کردن کلمات مورد نظر شما بهترین دامنه را به شما پیشنهاد می دهد. این دامنه همچنین گزینه هایی دارد که شما با انتخاب آنها می توانید شرایط متفاوتی را برای دامنه ی خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال فقط دامنه های com. را به شما معرفی کند یا تمامی دامنه ها را در نظر بگیرد. یا حتی چه پسوند و پیشوند هایی برای کلمات شما مناسب است.

حتی می توانید با ایجاد گروهی از کلمات و انتخاب نشانه های مناسب (مانند خط ربط) دامنه های مناسب کار خود را بیابید. این سایت همانند Lean Domain Search این امکان را به شما می دهد تا دامنه ی مورد نظر خود را برای پیگیری وضعیت آن انتخاب کنید. همچنین با وارد کردن دامنه در بخش بررسی از آزاد بودن دامنه ی خود مطمئن شوید.

۴.Impossibility – کار نشدنی

Impossibility سایتی است که با اضافه کردن اسم ، صفت یا فعل به اول یا آخر کلمه ی کلیدی مورد نظر شما دامنه ی مناسب را به شما پیشنهاد می کند . این سایت برای نتیجه و سرعت بهتر از چند سرور به طور همزمان استفاده می کند.

۵.NameBoy – نامگذاری

NameBoy ابزاری است که به شما این امکان را می دهد ، با وارد کردن یک یا دو کلمه ی کلیدی لیستی از ترکیب های متفاوتی از اسامی ، دامنه ی هم قافیه با کلمات مورد نظر خود و بسیاری از حالت های دیگر را در اختیار داشته باشید. روش کار با این سایت بسیار ساده است . شما کلمه ی کلیدی و توضیح مورد نظر خود را وارد می کنید این ابزار وضعیت دامنه های مختلف را به شما اعلام می کند. همچنین برای دامنه هایی که از قبل ثبت شده اند گزینه ای تعریف شده که شما می توانید با انتخاب آن پیشنهادی برای دریافت دامنه به شخص صاحب امتیاز اعلام کنید. به این ترتیب شانسی برای داشتن دامنه های از قبل ثبت شده را نیز خواهید داشت.

 

 

۶.Domain Typer – دامنه نویس

Domain Typer با سرعت بسیار زیاد و روش کار بسیار ساده کلمات کلیدیی که شما تایپ می کنید را از نظر وضعیت ثبت بررسی می کند و در صورتی که کلمات اصلی مورد نظر شما از قبل ثبت شده باشند ، لیستی از دامنه های رندوم را نمایش می دهد.

۷.Name Mesh – تور کردن اسامی خوب

Name Mesh با جفت کردن کلمات مترادف و مخالف شرایطی را برای شما ایجاد می کند که با بارش فکری خود و استفاده از اطلاعات غیر مجازی خاص ترین دامنه را برای خود انتخاب کنید. این ابزار با استفاده ی بیش از ۲۰ موتور این امکان را برای شما فراهم می کند. شما می توانید علاوه بر دیدن دامنه های کوتاه با رتبه بندی بالا ، ترکیبی از کلمات ، کلماتی که مناسب برای سئو هستند و همچنین کلمات مرتبطی را بیاید. اگر کلمات کلیدی را با فاصله تایپ کنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

۸.Domize – دامنه ساز

Domize همزمان با در نظر گرفتن کلمات تایپ شده آنها را رمز گذاری کرده و دامنه هایی را پیشنهاد می کند. همچنین وضعیت دامنه ها را از لحاظ شرایط ثبت مشخص می نماید. یکی از نکات برجسته ی این سایت سرعت نمایش نتایج است.

۹. Wordoid – کلمات خاص

Wordoid با ترکیب کردن کلمات خاصی که خوش آهنگ به نظر می رسند و حتی از نظر نوشتاری ساده هستند کلماتی به وجود می آورد که بیشتر از ۱۰ حرف (لاتین) نباشد. شما می توانید برای این ترکیب نهایت از ۵ زبان مختلف استفاده کنید. این ابزار قابلیت ترکیب زبان های مختلف و به وجود آوردن کلمه ای خاص را دارد.
Wordoid این اجازه را به شما می دهد که کیفیت کلمات را خودتان انتخاب کنید. هر چقدر که رتبه ی بالاتری را انتخاب کنید ترکیب بهتری از کلمات به روز زبان های انتخاب شده را خواهید داشت.

۱۰. Dot-o-Mator – دامنه ی حرفه ای

Dot-o-Mator دامنه را با استفاده از کلماتی که شما به آن معرفی می کنید ایجاد می کند و حتی لیستی از کلمات آماده را در صورت تمایل شما ، به کلمات اصلی اضافه می کند. شما کافی است انتخاب کنید چه کلمه ای در ابتدا و چه کلمه ای در انتهای دامنه قرار بگیرد. هنگامی که گزینه ی combine (ترکیب) را فشار دهید لیستی از دامنه های قابل ثبت را برای شما نشان می دهد. همچنین دامنه های از قبل ثبت شده ای را که شامل کلمات مورد نظر شما است را نیز نشان می دهد، که در صورت امکان بتوانید آنها را از صاحب امتیاز خریداری کنید.
این ابزار دامنه ساز به صورت نرم افزار برای سیستم iOS نیز موجود است.

 

۱۱.DomainsBot – ربات دامنه

DomainsBot از سال ۲۰۰۴ یکی از بهترین ابزارهای شناخته شده برای ساختن دامنه ی خوب می باشد. این ابزار کلمه ی مورد نظر شما را دریافت می کند و به اسم های معنی دار و جالب تبدیل می کند ، همزمان با این تغییرات دامنه هایی را برای شما نمایش می دهد که قابل ثبت باشند یا منقضی شده اند. در مواقعی دامنه هایی که برای فروش گذاشته شده باشند نیز مشخص می کند. برای بررسی دامنه ای که از آزاد بودن آن مطمئن نیستید هم امکان استفاده از Whois را نیز فراهم می کند.
دامین بات علاوه بر دامنه ی مناسب ، نام های جذاب برای حساب کاربری توییتر و فیسبوک هم پیشنهاد می کند. این ابزار هم مانند ابزار شماره ۱۰ برای استفاده ی آسان کاربر نرم افزار برای سیستم iOS دارد.

۱۲.NameTumbler – اسم آویز

NameTumbler به وسیله ی ترکیب کلمه ی کلیدی شما با گروه پسوند یا پیشوندی که انتخاب می کنید لیستی از دامنه های ممکن را برای شما نمایش می دهد.شما می توانید حروف اضافه یا خط تیره ی بین کلمات را نیز انتخاب کنید. لیستی که به این ترتیب به شما ارائه می شود منحصر به فرد بوده و باعث بارش فکری برای انتخاب بهترین دامنه می شود.

۱۳.NameStall – اسم های ویژه

NameStall مجموعه ای است که با استفاده از کلمه ی کلیدی ، پسوند و پیشوند مناسب ، و گروه بندی خوب بیش از ۱۸۰ پیشنهاد مختلف پیش روی درخواست کننده می گذارد. این ابزار با ساختن عبارات ۲ یا ۳ کلمه ای و پیشنهاد ۵ گروه مختلف دامنه (ir. , .com ,.org ,….) گزینه های زیادی را به فرد معرفی می کند و مانند برخی دیگر به طور همزمان وضعیت دامنه را نیز نشان می دهد.

۱۴.Panabee – دامنه های دسته اول

Panabee روش ساده ای است که شما می توانید نام دامنه ، نرم افزار ، شرکت یا اسم شخص را در آن جستجو کنید. اگر کلمه ی اصلی مورد نظر شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد ، این ابزار پیشنهاداتی با ترکیب کردن کلمه ی شما با سایر کلمات، مخفف کردن ، اضافه کردن پسوند یا پیشوند ارائه می دهد.

۱۵.Domain Puzzler – پازل دامنه

Domain Puzzler یکی از سایت هایی است که چند گزینه ی متفاوت برای پیدا کردن دامنه ی مناسب را در اختیار کاربر می گذارد. این گزینه ها به ترتیب “آسان” ، “پیشرفته” ، “جادویی” می باشد که گزینه ی جادویی شبیه به ابزارهای ترکیب کننده عمل می کند. و با در نظر گرفتن کلمه ی کلیدی مورد نظر شما و ترکیب با کلمات محبوب دامنه های مختلفی ارائه می کند در صورتی که گزینه ی آسان تنها می تواند بررسی کند که آیا این کلمه به صورت دامنه قابل ثبت است یا خیر.گزینه ی پیشرفته هم امکان انتخاب کلمات اضافی و کمکی را به شما می دهد و با ترکیب آنها با یکدیگر لیستی از دامنه آزاد و ثبت شده را ارائه می کند.

۱۶.SuggestName – پیشنهاد دهنده

در SuggestName شما با دادن کلمه ی کلیدی مورد نظر خود به همراه پسوند ، پیشوند و کلمات کامل کننده ی دیگر می توانید ترکیب مناسبی از آنها را دریافت کرده و در همان سایت با انتخاب بهترین دامنه از وضعیت ثبت آن مطلع شوید.

۱۷.Name Station – ایستگاه اسامی

این سایت امکان بررسی انواع اسم ها و کلمات را به شما می دهد. شاید این جمله در نگاه اول مفهومی نداشته باشد اما با وارد کردن کلمه ی مورد نظر خود در Name Station می بینید که این سایت به سرعت مجموعه ای از واژه های مترادف و کلمات کلیدی مرتبط را به شما پیشنهاد می کند. همچنین شما می توانید معنی کلمات را مورد نظر خود را در آن بیابید و به این ترتیب بهترین کلمه را برای معرفی کار خود انتخاب کنید. این سایت نیز همانند سایت های دیگر با دریافت کلمه ی مورد نظر شما به همراه پسوند و پیشوندهای مناسب ترکیب های جالبی را نیزارائه می دهد.

۱۸.Bulktopia – دامنه ی دهن پرکن

Bulktopia دامنه های مختلفی که مرتبط با کلمه ی کلیدی شما می باشد را بر اساس رتبه بندی ، تعداد بک لینک ، رتبه ی الکسا ، قدمت ، تاریخ انقضا و شرایط فعالیت اجتماعی معرفی می کند. زمانی که شما دامنه ای را از لیست پیشنهادی این سایت انتخاب می کنید مجبور به خرید از همین سایت نیستید بلکه می توانید دامنه را توسط سایت یا فرد دیگری ثبت کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]