نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل نمایشگر بسیار باکیفیتی خواهد داشت

photo 2022 06 19 09 00 42
زمان تقریبی مطالعه : ۲ دقیقه

اپل در حال آماده شدن برای معرفی نسل اول هدست واقعیت ترکیبی خود است که اخیرا آن را برای اعضای هیئت مدیره به نمایش گذاشته بود. اما اکنون اطلاعاتی درباره نسل دوم این محصول منتشر شده و گفته می‌شود که کوپرتینویی‌ها می‌خواهند برای نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی خود، از نمایشگری با تراکم ۴۰۰۰ پیکسل در هر اینچ (PPI) استفاده کنند.

در گزارش‌های قبلی گفته شده بود که انتظار می‌رود پنل‌های micro-OLED نسل دوم هدست‌های اپل توسط ال‌جی تولید شود. اکنون وب‌سایت Patently Apple در گزارش خود ادعا می‌کند که شرکت سازنده مستقر در کره جنوبی، از ماسک فلزی با وضوح فوق‌العاده بالا (FMM) AP Systems برای نسل دوم هدست اپل استفاده خواهد کرد.

نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل نمایشگر بسیار باکیفیتی خواهد داشت ۳

طبق این گزارش، AP Systems برای توسعه پنل‌هایی با وضوح ۴۰۰۰ پیکسل در هر اینچ تا سال ۲۰۲۴ منصوب شده است. طبق شایعاتی که وجود دارد، اپل در همان سال، عینک‌های واقعیت افزوده و نسل دوم هدست AR خود را وارد بازار خواهد کرد. البته عرضه این دو محصول هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

بر اساس گزارش‌هایی که وجود دارد، اپل در سپتامبر سال ۲۰۲۱ نمونه‌های FMM شرکت AP Systems را برای استفاده در هدست واقعیت ترکیبی خود درخواست کرده بود.

گفته می‌شود که AP Systems اکنون قصد دارد کارخانه جدیدی در شهر چئونان کره جنوبی تاسیس کند.

ویژگی‌های پنل هدست واقعیت ترکیبی اپل

نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی اپل نمایشگر بسیار باکیفیتی خواهد داشت

 

لازم به ذکر است که این پنل توسط وزارت تجارت، صنعت و نیرو برای توسعه فناوری میکرو OLED نمایشگرهای با وضوح بالا تعیین شده است. این پنل‌ها همچنین روشنایی بسیار بالایی دارند و در برنامه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در نهایت باید اشاره کرد که دستیابی به چنین فناوری آسان نیست. AP Systems برای این منظور باید تجهیزات لیزری جدیدی داشته باشد و همچنین از برخی فرآیند‌های قدیمی خلاص شود.

انتظار می‌رود تا به‌زودی جزئیات بیشتری درباره هدست‌های اپل منتشر شود. اخیرا گفته شده بود که کارگردانان هالیوود برای این دستگاه محتوا می‌سازند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]