محکومیت کارمند آمازون به خاطر هک اطلاعات مشتریان بانک

محکومیت کارمند آمازون به خاطر هک اطلاعات مشتریان بانک
زمان تقریبی مطالعه : < 1 دقیقه

کارمند سابق آمازون به خاطر هک اطلاعات مشتریان بانک Capital One در سال ۲۰۱۹، محکوم شد.

مهندس سابق خدمات وب آمازون (AWS) به نام پیج تامپسون، به دلیل هک کردن سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری مشتریان و سرقت داده‌های مرتبط با نقض گسترده اطلاعات Capital One در سال ۲۰۱۹، در دادگاه منطقه‌ای سیاتل در آمریکا، مجرم شناخته شد. دادگاه او را به هفت فقره کلاهبرداری رایانه‌ای محکوم کرد؛ جرمی که مجازات آن ۲۰ سال زندان است.

تامپسون به دلیل انجام هک Capital One، در ژوئیه ۲۰۱۹ دستگیر شد. این نقض یکی از بزرگترین مواردی بود که تا به حال ثبت شده و شامل مواردی مانند نام، تاریخ تولد، شماره تامین اجتماعی، آدرس ایمیل و شماره تلفن بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در ایالات آمریکا و کانادا بود.

از آن زمان، Capital One به دلیل عدم ایمن سازی اطلاعات کاربران ۸۰ میلیون دلار جریمه شد و با مشتریان آسیب دیده به مبلغ ۱۹۰ میلیون دلار تسویه حساب کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکا آمده است که تامپسون ابزاری را توسعه داده که برای آمازون، حساب‌های دارای پیکربندی نادرست را اسکن می‌کند.

در اوایل سال جاری، وزارت دادگستری آمریکا به صراحت اعلام کرده بود که محققان امنیتی را تحت قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای، تحت تعقیب قرار نخواهد داد؛ اما مسئولان قضایی آمریکا، متقاعد نشده بودند که اقدامات تامپسون تحت این استثنا قرار می‌گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]