متاورس از چشم غول‌های فناوری افتاده است

فوکا نت
زمان تقریبی مطالعه : < 1 دقیقه

بلومبرگ در گزارش جدید خود، طبق مطالعه‌ای که توسط Revelio Labs انجام شده توضیح می‌دهد که آگهی‌های شغلی مربوط به «متاورس» در دوره زمانی بین آوریل تا ژوئن ۲۰۲۲ به میزان ۸۱ درصد کاهش پیدا کرده‌اند. این خبر در حالی اعلام شده که «مارک زاکربرگ» با ری‌برند بزرگ فیسبوک و تغییر نام آن به متا قصد داشت تا پیشتاز اصلی این بازار شود.

کاهش آگهی‌های حوزه متاورس در حالی رخ می‌دهد که به‌ صورت همزمان بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری نیز نیروهای خود را اخراج می‌کنند یا استخدام اعضای جدید را متوقف کرده‌اند. در این گزارش همچنین طبق داده‌های ارائه شده توسط سایت کاریابی Indeed گفته شده که آگهی‌های شغلی مراکز فناوری آمریکا مانند سانفرانسیسکو و آستین، تگزاس در چهار هفته گذشته به‌طور کلی ۸.۴ درصد کاهش یافته است.

کاهش توجه کارفرمایان نسبت به متاورس

«جین یان»، اقتصاددان Revelio Labs توضیح می‌دهد: «‌شرط‎‌‌‌بندی بزرگ مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا روی واقعیت مجازی و سایر فناوری‌های نوپا و همه‌جانبه، شرکت‌های مختلف را تشویق کرد تا به دنبال متخصصانی در این زمینه‌ها باشند.»

او در ادامه توضیح می‌دهد که حالا با وجود نگرانی‌ها و رکود اقتصادی، بسیاری از کارفرمایان نیازهای استخدامی و بودجه نیروی کار خود را مجددا تنظیم می‌کند و هیاهو سابق برای دنیای مجازی و متاورس دیگر وجود ندارد.

زاکربرگ هفته گذشته در جلسه اعلام درآمد شرکت متا گفت که آن‌ها به دلیل کمبود درآمد، سرعت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و برنامه‌های خود برای استخدام را کاهش می‌دهند.

شرکت اپل، رقیب نوظهور متا در فضای واقعیت مجازی نیز اخیرا گفته بود که استخدام‌های خود را «بسیار با برنامه» انجام خواهد داد. آلفابت دیگر شرکتی که در زمینه‌هایی مانند واقعیت افزوده در حال رشد است نیز روند استخدام خود را کند کرده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]