ظرفیت باتری سری آیفون ۱۴ فاش شد

ظرفیت باتری سری آیفون 14 فاش شد
زمان تقریبی مطالعه : ۲ دقیقه

تا برگزاری رویداد معرفی سری آیفون ۱۴ فاصله چندانی نداریم و تنها حدود ۳ ماه زمان باقی مانده است. در این فاصله جزئیات تازه‌ای از ظرفیت باتری گوشی‌های خانواده iPhone 14 منتشر شده و بر اساس این اطلاعات، بیشتر مدل‌ها نسبت به نسل قبلی خود از باتری کوچک‌تری بهره خواهند برد.

مدتی پیش نگاهی به مدل‌های اولیه از سری گوشی‌‌های iPhone 14 داشتیم و دیدیم که گوشی‌های این سری احتمالا چه طراحی خواهند داشت. اکنون اطلاعات مهم و قابل توجهی از ظرفیت باتری این گوشی‌ها نیز انتشار یافته که نشان می‌دهد هر کدام از اعضای خانواده iPhone 14 از چه ظرفیت باتری انرژی می‌گیرند.

ظرفیت باتری سری آیفون ۱۴ کم‌تر می‌شود
به نقل از منبع آگاه، ظرفیت دقیق باتری به‌کار رفته در تمام آیفون‌های بعدی اپل فاش شده است. پیش از این سری آیفون ۱۳ و به خصوص گل سرسبد این خانواده یعنی آیفون ۱۳ پرو مکس، شارژدهی باتری خیلی خوبی داشتند؛ به عنوان مثال آیفون ۱۳ پرو مکس به قدری خوب ظاهر شد که شارژدهی باتری آن تقریبا از تمام گوشی‌های پرچمدار بهتر بود. یکی از دلایل اصلی این موضوع، افزایش قابل‌توجه ظرفیت باتری در کنار استفاده از سخت‌افزار بهینه‌تر محسوب می‌شد.

اکنون افشاگران از ظرفیت باتری نسل بعدی آیفون‌ها خبر داده‌اند. بنابراین ممکن است شارژدهی باتری آیفون‌های جدید در کنار استفاده از باتری حجیم‌تر و تراشه کم‌مصرف‌تر، حتی بهتر از گذشته باشد. اطلاعات فاش شده از باتری پرچمداران بعدی اپل به صورت زیر است:

آیفون ۱۴: ۳۲۷۹ میلی‌آمپر ساعت
آیفون ۱۴ پرو: ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت
آیفون ۱۴ مکس: ۴۳۲۵ میلی‌آمپر ساعت
آیفون ۱۴ پرو مکس: ۴۳۲۳ میلی‌آمپر ساعت
همان‌طور که متوجه شدید، دیگر مدل پرو مکس از بزرگ‌ترین باتری در میان برادرانش بهره‌مند نیست؛ بلکه این عنوان به آیفون ۱۴ مکس تعلق گرفته است. آیفون ۱۴ پرو از باتری بزرگ‌تری بهره می‌برد. در مقابل اما iPhone 14 و iPhone 14 Pro Max با باتری کوچک‌تری به دست مشتریان می‌رسند.

دقیقا مشخص نیست که چرا اپل تصمیم به کاهش ظرفیت باتری در برخی مدل‌ها گرفته و هدف از این کار چه بوده است؛ اما با توجه به گزارشات و اطلاعات موجود، اپل قصد دارد تا از سیستم دوربین حرفه‌ای‌تری در این گوشی‌ها استفاده کند و احتمالا برای به‌کارگیری این مجموعه دوربین، به فضای بیشتری در داخل گوشی نیاز است. بنابراین کوپرتینویی‌ها مجبور به کاهش ظرفیت باتری به میزان نه‌چندان چشمگیری شده‌اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]