راه های افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل در سال ۲۰۲۲

راه های افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل در سال ۲۰۲۲
زمان تقریبی مطالعه : ۹ دقیقه

در بهبود وضعیت سئو سایت و افزایش رتبه آن عوامل مهمی تاثیر گذار هستند. یکی از مهم ترین عوامل موثر در افزایش رتبه سایت، افزایش ورودی گوگل است. با توجه به الگوریتم های گوگل، زمانی کاربران وارد سایت می شوند که محتوای سایت شما نسبت به سایر سایت های مشابه، بهتر و کاربردی و مفید باشد. یکی از راه کارهای افزایش ورودی گوگل، خرید بازدید است. با این وجود توجه داشته باشید که بهبود و افزایش رتبه سایت، مهم ترین فاکتور و تضمین برای افزایش ورودی گوگل محسوب نمی شود. در واقع از طریق قوانینی ساده می توان میزان نرخ کلیک را افزایش داد. در این مقاله همراه ما باشید تا با روش های خرید بازدید سایت و افزایش ورودی گوگل آشنا شویم.

چرا افزایش ورودی گوگل اهمیت دارد؟

در دنیای کسب و کار امروز با توجه به افزایش هزینه راه اندازی یا اجاره مکانی برای فروش محصولات یا اجاره مکانی برای راه اندازی یک شرکت، داشتن یک سایت و فعالیت در آن بهترین راه حل است. علاوه بر این، با وجود موتور جستجوی گوگل که جزء بهترین موتورهای جستجو محسوب می شود. مخاطبان و کاربران زیادی برای یافتن پاسخ هر سوالی به سراغ آن می روند. در نهایت می توان گفت با طراحی سایت و فعالیت در آن به صورت اصولی و طبق قوانین و الگوریتم های گوگل و در نتیحه افزایش ورودی گوگل می توان هر کسب و کاری را رونق بخشید.

بدیهی است با وجود سایت های مختلف که ثبت شده و فعالیت می کنند، بسیاری از کسب و کارها برای افزایش فروش محصولات خود به دنبال راهی برای افزایش بازدید سایت خود هستند. به همین دلیل می توان گفت افزایش ورودی و بازدید گوگل یک هدف مشترک و اصلی و مهم برای همه کسب و کارهایی است که سایت دارند.

در واقع شرط اصلی برای موفقیت در چنین حوزه ای، تعیین استراتژی و سپس شروع کردن است. بسیاری از بازاریابان دیجیتال مارکتینگ، مدیران محتوا و سئو عقیده دارند که تعداد مشتریان با تعداد کاربرانی که از سایت بازدید می کنند، رابطه مستقیمی دارد. چرا که هر کاربر و بازدید کننده می تواند یک مشتری هم باشد. به همین دلیل هدف اصلی که راه گشای موفقیت و افزایش سود و فروش خواهد بود، افزایش ورودی گرفتن از گوگل است. به طور کلی گوگل به بیش از ۵۰ درصد سایت های فعال ترافیک ارائه می دهد. از طرف دیگر، انجام اقدامات اصولی برای قرار گرفتن در نتایج اولیه و لبیست پیشنهادی گوگل عملا هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

مزایای افزایش ورودی گوگل

افزایش ورودی گوگل بدین منظور است که سایت در جستجوی کلمات کلیدی و با استفاده از عباراتی که کاربران جستجو می کنند، در نتایج موتور جستجوی گوگل رتبه دریافت کند. هر چه رتبه ای که این کلمات کلیدی دریافت می کند بالاتر باشد، ورودی گوگل بالاتری هم دریافت می کنید. برای مثال در صورتی که فعالیت شما در حوزه هتل است، باید تمرکز خود را روی کلمات و عباراتی مانند رزرو هتل، قیمت هتل، رزرو هتل با تخفیف و … قرار دهید. در واقع افزایش ورودی گوگل و کسب ترافیک به صورت ارگانیک یک عامل و فاکتور مهم برای افزایش رونق و موفقیت کسب و کارهای آنلاین محسوب می شود. به همین جهت می توان گفت مزایای افزایش ورودی گوگل به شرح زیر است:

 1. افزایش اعتبار سایت در سایر موتورهای جستجو
 2. با افزایش ورودی گوگل می توانید استراتژی بازاریابی و بازاریابی محتوای خود را محک بزنید و سپس تحلیل کنید.
 3. امکان به دست آوردن اطلاعاتی از الگوی رفتاری کاربران و علایق آن ها
 4. افزایش نرخ کلیک بهتر و موثرتر
 5. افزایش تعداد مشتریان بالقوه و در نهایت بالفعل
 6. کسب درآمد بالاتر و سود بیشتر

معرفی روش های افزایش ورودی از طریق گوگل

با توجه به اهمیت و مزایایی که افزایش ورودی گرفتن از گوگل و افزایش ترافیک گفته شد، انجام روش ها و اقدامات لازم برای دیده شدن در این موتور جستجو نیز مهم ترین مرحله است. به طور کلی چندین روش برای افزایش ترافیک سایت و جلب نظر مخاطبان و کاربران برای ماندن در سایت، خرید کردن و سفارش خدمات و … وجود دارد. بهترین روش های افزایش ورودی از طریق گوگل به شرح زیر است:

۱- PPC (Pay Per Click)

استفاده از تبلیغاتی یا پرداخت به ازای هر کلیک نیز یکی از روش های افزایش ورودی است. این روش معمولا زمانی پیشنهاد می شود که زمان کافی برای استفاده از روش SEO ندارید. در واقع در برخی موارد ممکن است تعداد سایت های رقیب که معمولا جایگاه خوبی نسبت به سایت شما دارند، زیاد باشد و رقابت با آن ها در زمان کم امکان پذیر نباشد. علاوه بر این، در برخی شرایط و در زمان های خاص مانند قبل از عید، سال نو میلادی، شب یلدا و … نیاز دارید که سایت جزء نتایج اول گوگل دیده شود.

رسیدن به این نتیجه عملا در مدت زمان کم امکان پذیر نیست. انجام این روش با توجه به حوزه کاری وب سایت، جایگاه کلمات کلیدی رقبا در آن، نوع سفارش بازدید، و زمان ماندگاری کاربر در سایت و … با یک دیگر متفاوت است. زمانی که کاربر کوئری و سوال خود را در گوگل جستجو می کند، گوگل با توجه به کیفیت سایت ها و میزان رقابت کلمات کلیدی آن ها با یک دیگر، آن ها رتبه بندی می کند. در نتیجه بهترین نتیجه را با توجه به نیازی که گوگل جستجو کرده به آن نمایش می دهد.

با استفاده از Google ADS و با توجه به هزینه کاری تان هزینه پرداخت می کنید تا با توجه به کلمه کلیدی مورد نظرتان یا کلمه کلیدی که رقابت بیشتری دارد، سایت شما در نتایج جستجو دیده شود.  در این روش، وقتی از حساب شما هزینه کم می شود که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند. مبلغ این پرداخت به صورت دلاری است و به دلیل وجود نوسانات در قیمت دلار، هزینه تبلیغات نیز متغیر است. در صورتی که به اندازه کافی و با توجه به افزایش قیمت دلار توان پرداخت این نوع تبلیغات را دارید، از این روش استفاده کنید.

۲- SEO (Search Engine Optimization)

یکی از مهم ترین و اصولی ترین روش های افزایش ترافیک و ورودی گرفتن از گوگل سئو سایت یا به اصطلاح بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو است. در واقع در این روش باید اقداماتی انجام شود که متناسب با الگوریتم های گوگل بوده و بر این اساس بتوانید نظر ربات ها و الگوریتم های گوگل را جلب کنید. در این روش به صورت ارگانیک می توانید تعداد زیادی مخاطب و کاربر جدید را برای سایت خود جذب کنید. اما توجه داشته باشید که SEO در طولانی مدت نتیجه خواهد داد. چون پروسه پیاده سازی و اجرای اقدامات سئو شامل تولید محتوا، ریپورتاژ آگهی، بهینه سازی قالب سایت، بهینه سازی سرعت سایت، لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی و … است.

هر کدام از این اقدامات باید توسط فردی مجرب و حرفه ای انجام شود که بدیهی است نیاز به زمان و تجربه زیادی دارد. برای انجام پروژه های تخصصی سئو سایتتان می توانید سفارش خود را همین امروز در فوکا نت ثبت کنید. این روش در مقایسه با روش PPC بسیار مقرون به صرفه تر بوده و نتیجه آن طولانی تر خواهد بود. مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار در بهبود سئو سایت عبارتند از:

 • سئوی داخلی:

سئوی داخلی یکی از اقدامات مهم در بهبود وضعیت سئوی سایت است که تاثیر زیادی در بهبود رتبه سایت و افزایش بازدید گوگل دارد. مهم ترین اقدامات سئوی داخلی عبارتند  از : انتخاب عنوان صحیح برای هر صفحه، نوشتن زیر عنوان های صحیح و متناسب با حوزه سایت، نوشتن توضیحات متا (Meta Description) به صورت اصولی و با استفاده از کلمه کلیدی صحیح و مناسب، توضیح متن تصویر (ALT Tag) و انتخاب URL صحیح است. توضیحات متا در زیر url نمایش داده می شود. در واقع کاربر با خواندن توضیحات متا تصمیم می گیرد که روی لینک سایت کلیک کند یا نه. همچنین با نوشتن توضیحات به صورت اصولی و صحیح کاربر می تواند تشخیص دهد که موضوع سایت چیست و آیا مطلب این صفحه از سایت پاسخگوی نیاز او است یا خیر؟ با نوشتن توضیحات متا متناسب با حوزه سایت تاثیر زیادی در افزایش ورودی گوگل و ترافیک سایت دارد.

 • ایجاد بک لینک:

ایجاد بک لینک یکی از اقدامات مهم در بهبود وضعیت سئوی سایت محسوب می شود. منظور از بک لینک یک لینک از سایت های دیگر به سایت شما با موضوعی کاملا مرتبط است. در این روش لینک هایی که به سایت شما پیوند داده می شود باعث افزایش  ورودی گوگل و در معرض دید کاربران جدید قرار گرفتن می شود. علاوه بر این، گوگل از طریق شناخت و تحلیل بک لینک سایت های معتبر که به سایت شما لینک می دهند، باعث افزایش اعتبار سایت می شود. در نتیجه باعث افزایش اعتماد به کسب و کار و برند شما می شود. افزایش اعتماد از طریق گوگل باعث افزایش رتبه از طرف گوگل و افزایش ورودی آن می شود.

راه های افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل در سال ۲۰۲۲

 • استفاده از کلمات کلیدی طولانی و LSI :

با توجه به این که همه کاربران سطح دانش و اطلاعات یکسانی ندارند، الگوی جستجوی آن ها نیز با یک دیگر متفاوت است. در واقع در حال حاضر الگوی جستجوی کاربران توصیفی شده است. در واقع امروزه کلمات کلیدی طولانی و عبارات توسط کاربران جستجو می شود. علاوه بر این، به دلیل توسعه و پیشرفت الگوریتم های موتور جستجوی گوگل و امکان جستجوی صوتی، کاربران برای جستجو از عبارات خاص و طولانی استفاده می کنند. همچنین به دلیل ارتقای این الگوریتم ها، گوگل می تواند کلمات و عبارات هم معنا و مترادف با یک دیگر را شناسایی کرده و بهترین نتایج را به کاربران نمایش می دهد. منظور از LSI عبارات کلیدی است که از نظر معنایی به عبارت کلیدی مورد نظر شما نزدیک تر هستند. به همین جهت می توان گفت که عبارات LSI و کلمات کلیدی تاثیر زیادی در افزایش ورودی گوگل دارد.

 • استفاده از پست مهمان و ریپورتاژ آگهی:

یکی از بهترین ترفندهای بالا بردن میزان ترافیک سایت امکان انتشار مقالات دیگران در بلاگ سایت خودتان است. شما هم از این روش می توانید استفاده کنید. در واقع می توانید با تکنیک پست مهمان مقالات خود را در سایت های دیگران که حوزه فعالیت یکسانی دارید منتشر کنید و از سایت آن ها به سایت خود لینک دهید. یا در اصطلاح بک لینک بگیرید. علاوه بر این، می توانید با تبلیغات ریپورتاژ مقاله ای جداگانه بنویسید و آن را در سایت های پر بازدید منتشر کرده و بک لینک بگیرید. این روش نیز می تواند باعث ایجاد تنوع در سایت و افزایش ترافیک سایت به صورت ارگانیک  شود. در این روش باید توجه داشته باشید که محتوا برای کاربران کاملا مفید و کاربردی است.

 • فعالیت در شبکه های اجتماعی:

امروزه بسیاری افراد در چندین شبکه اجتماعی به صورت مستمر فعالیت می کنند. دو نمونه از شبکه های اجتماعی پر طرفدار و پر مخاطب لینکدین و اینستاگرام است. قسمت مهمی از مقالاتتان را در لینکدین منتشر کنید و از کاربران بخواهید که برای خواندن مقاله کامل به سایت مراجعه کنند. همچنین می توانید محصولات خود را در اینستاگرام معرفی کرده و برای خرید مشتریان را به وارد شدن در سایت ترغیب کنید.

الگوریتم های گوگل به صورت مداوم در حال آپدیت شدن هستند و عملکرد آن ها دقیق تر می شود. یکی از الگوریتم های دقیق گوگل الگوریتم تازگی محتوا است. این الگوریتم زمان انتشار مقالات را بررسی کرده و بر اساس عملکرد صحیح صفحات سایت به آن رتبه می دهد. در واقع یکی از بهترین روش های بهبود سئو سایت  و در نتیجه افزایش ورودی سایت از طریق گوگل به روز رسانی کرده و تولید محتوای جدید برای مقالات و مطالب قدیمی سایت است. علاوه بر این، مطالب و صفحات قدیمی که دیگر بازدیدی ندارد را می توانید از سایت حذف کنید.

 • بهبود سرعت سایت:

یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش رضایت کاربران بالا بودن سرعت سایت است. علاوه بهبود سرعت سایت تاثیر مستقیمی روی رتبه بندی سایت دارد. این تاثیر به گونه ای است که گوگل آن را تایید می کند. برای بهبود رضایت کاربران بیشتر سرعت سایت را هم برای کاربران موبایلی و هم برای کاربران دستکتاپ بهینه کنید.

 • سازگار بودن سایت با موبایل (Responsive):

علاوه بر اهمیت سرعت لود شدن سایت، سازگار بودن سایت با موبایل و افزایش رضایت کاربران موبایلی اهمیت زیادی دارد. در واقع در صورتی که سایت با سرعت مناسب و طراحی اصولی به کاربران تلفن های هوشمند نشان داده نشود، کاربران سریعا سایت را ترک می کنند. افزایش نرخ پرش کاربران نیز در این مورد تاثیر زیادی در کاهش رتبه سایت دارد. چرا که ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای این کاربران نیز بسیار ضروری است.

 • Email – Marketing:

در هر کسب و کاری ایجاد یک راه ارتباطی با مشتریان اقدام مهمی برای موفقیت آن محسوب می شود. برای ایجاد ارتباط موثر و مفید و افزایش ورودی گوگل نیز می توانید از طریق بازاریابی ایمیلی برای کاربران ایمیل های منظم، کاربردی و به جا و در زمان  مناسب به صورت پیام تبلیغاتی ارسال کنید. در این ایمیل ها پیام و اطلاعات مفید و کاربردی برای کاربران بنویسید و آن ها را برای حضور در سایت ترغیب کنید.

 • تجزیه و تحلیل سایت:

کلیه اقدامات و روش های ذکر شده در  صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که پس از انجام آن سایت را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. برای این کار می توانید از ابزار رایگان Google Analytics استفاده کنید. با استفاده از لینک های ردیابی شده توسط این ابزار می توانید برای راه  اندازی کمپین تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کنید. همچنین می توانید بررسی کنید که چه استراتژی و چه نوع محتوایی باعث افزایش ورودی گوگل شده است. کدام محتوا نیاز به بهبود دارد؟ و کدام محتوا  ترافیک و ورودی خوبی داشته است.

راه های افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل در سال ۲۰۲۲افزایش ورودی گوگل همیشه مفید است؟

در صورتی که از سئو یا از تکنیک خرید بازدید سایت از طریق Google ADS استفاده کنید، باید توجه و تمرکز خود را روی انتخاب کلمه کلیدی صحیح قرار دهید. در برخی موارد ممکن است با انتخاب کلمه کلیدی اشتباه زمان و هزینه زیادی را از دست دهید و نتیجه دلخواه را دریافت نکنید. یکی از عوامل مهم زمان انتخاب کلمه کلیدی ارتباط کلمه با کالاها، خدمات سایت و مهم  تر از آن میزان رقابت بر سر یک کلمه کلیدی است.

در واقع اگر کلمه کلیدی که انتخاب می کنید به صورت صحیح و کاملا کاربردی خدمات و کالاها را توصیف کند، ممکن است تعداد کاربران سایت کم باشند. اما این تعداد کاربر واقعی هستند و هدفمند وارد سایت شده اند. علاوه بر این، تعداد کاربرانی که با جستجوی عبارات توصیفی و یک کلمه کلیدی خاص وارد سایت می شوند، بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، توجه داشته باشید که استفاده و رتبه گرفتن از کلمات کلیدی که رقابت بر سر آن ها زیاد است، دشوار خواهد بود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]