بازگشت Winamp از مرگ

بازگشت Winamp از مرگ
زمان تقریبی مطالعه : < 1 دقیقه

نسخه جدید برنامه پخش موسیقی محبوب Winamp برای تمام کاربران منتشر شده است.

Winamp یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین برنامه‌های پخش موسیقی و فایل‌های Mp3 بود که قابلیت‌های مختلفی مانند اسکین‌های متفاوت را در اختیار کاربران قرار می‌داد. حالا پس از چهار سال توسعه، نسخه جدید برنامه Winamp منتشر شده است.

نسخه جدید برنامه اخیرا با نام Winamp 5.9 RC1 Build 9999 و به عنوان اولین نسخه آن در ۴ سال گذشته و اولین تجربه از نسخه بهبودیافته آن معرفی شده است. در حالی که این نسخه شامل تغییرات زیادی نمی‌شود، هدف اصلی توسعه‌دهندگان در این نسخه، ارتقا کدهای برنامه از ویژوال استودیو ۲۰۰۸ به ویژوال استودیو ۲۰۱۹ بوده. با این کار، تیم توسعه برنامه می‌تواند ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به برنامه پخش موسیقی خود در آینده اضافه کنند.

نکته قابل توجه تغییرات اینکه Winamp دیگر از ویندوز XP و ویستا پشتیبانی نمی‌کند و برای اجرای آن حداقل به ویندوز ۷ سرویس پک ۱ یا سیستم‌های عامل جدیدتری نیاز دارید.

مشکلات نسخه جدید Winamp

انتشار نسخه جدید برنامه، اولین بار توسط ghacks اعلام شد و البته به گفته این وب‌سایت، برخی از موتورهای آنتی ویروس VirusTotal نسخه جدید را به عنوان برنامه مخرب تشخیص می‌دهند! با این حال، تیم Winamp اعلام کرده که نسخه جدید برنامه آن‌ها هیچ مشکل و خطری ندارد.

همچنین همانطور که برخی کاربران در انجمن‌های آنلاین Winamp اشاره کرده‌اند، برخی افزونه‌های قدیمی این برنامه دیگر کار نمی‌کنند. البته پچ اصلاح شده این مشکل توسط یکی از کاربران منتشر شده و می‌توان انتظار داشت که در نسخه بعدی برنامه نیز قرار بگیرد.

قبل از ظهور پلتفرم‌های استریم موسیقی مانند اسپاتیفای (Spotify)، بسیاری از کاربران برای گوش دادن به موسیقی‌های موردعلاقه خود از برنامه‌هایی مانند Winamp و JetAudio استفاده می‌کردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]