اولین فلش NAND جهان با ۲۳۲ لایه عرضه شد

اولین فلش NAND جهان با 232 لایه عرضه شد
زمان تقریبی مطالعه : < 1 دقیقه

شرکت میکرون موفق شده یک حافظه NAND با ۲۳۲ لایه تولید نماید که از بالاترین چگالی برخوردار است. این حافظه به میکرون اجازه می‌دهد تا ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای یک پکیج NAND به وجود آورد.

در کنار افزایش حافظه، سرعت نگارش تا ۱۰۰ درصد و سرعت خوانش اطلاعات تا ۷۵ درصد در هر قطعه افزایش یافته تا در بخش عملکرد نیز با پیشرفت چشم‌گیری روبرو باشیم. میکرون در حال حاضر این حافظه فلش را به SSD های برند Crucial عرضه می‌کند و به عنوان قطعات NAND به دیگر سازندگان می‌فرستد.

افزایش چگالی باعث شده تا ابعاد بسته‌بندی تا ۲۸ درصد کاهش پیدا کند که این موضوع می‌تواند برای گوشی‌های هوشمند یا حافظه‌های MicroSD بسیار مفید باشد. هر پکیج ۲ ترابایتی اکنون ابعادی معادل ۱۱.۵ در ۱۳.۵ میلی‌متر دارد و می‌توان تا ۳۴۰ ساعت فیلم ۴K روی آن ذخیره کرد.

میکرون تعداد لایه‌های NAND را از ۱۷۶ به ۲۳۲ افزایش داده و هر فلش TCL می‌تواند ۱ ترابیت داده را در یک قطعه کوچک ذخیره نماید. ۱۶ قطعه از این فلش‌های TCL را می‌توان در یک پکیج قرار داد تا به یک تراشه حافظه ۲ ترابایتی دست پیدا نماییم.

میکرون گفته با معماری شش صفحه‌ای جدید خود به عملکرد بسیار خوبی دست پیدا کرده است. هر صفحه قسمتی از فلش است که می‌تواند به صورت مستقل درخواست‌های ورودی یا خروجی را دریافت نماید. این صفحه‌ها را می‌توان مشابه هسته در پردازنده در نظر گرفت.

میکرون ادعا می‌کند که فلش ۲۳۲ لایه‌ای اکنون قادر است از رابط ولتاژ پایین NV-LPPDR4 پشتیبانی نماید و تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی نیز بهینه‌تر عمل نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]