ال‌جی مدعیست که تلویزیون اولد ۹۷ اینچی مرتعش‌شونده‌اش صوت ۵.۱ را بدون اسپیکر ارائه می‌کند

ال‌جی مدعیست که تلویزیون اولد 97 اینچی مرتعش‌شونده‌اش صوت 5.1 را بدون اسپیکر ارائه می‌کند
زمان تقریبی مطالعه : ۲ دقیقه
این شرکت اعلام کرد که «یک سیستم صوتی کانال ۵.۱ در این نمایشگر عریض گنجانده شده است، که خروجی آن یک سطح سینماتیک غوطه‌ورکننده را ارائه می‌کند».
کمپانی LG Display از ساخت یک پنل تلویزیون ۹۷ اینچی  OLED EX خبر داده است که در آن از تکنولوژی جدید اولد صوتی سینماتیک (CSO) رونمایی شده «که به نمایشگر اجازه می‌دهد که مرتعش می‌شود و صوت را مستقیماً از صفحه نمایش بدون نیاز به اسپیکرهای جداگانه تولید کند».

این شرکت اعلام کرد که «یک سیستم صوتی کانال ۵.۱ در این نمایشگر عریض گنجانده شده است، که خروجی آن یک سطح سینماتیک غوطه‌ورکننده را ارائه می‌کند».

سونی از سال ۲۰۱۷ از تکنولوژی مشابهی به نام Acoustic Surface در اولد تی‌وی‌ها استفاده کرده است، که در آنها از اسپیکرها استفاده نشده و در عوض در پشت نمایشگر از تحریک‌کننده‌های ارتعاش بهره گرفته شده است. با این حال، سونی Acoustic Surface را با صوت فراگیر ۵.۱ مقایسه نکرده است. در عوض، کاربران را به وصل کردن سیستم صوتی مضاعف به این مجموعه و استفاده از تلویزیون به عنوان کانال مرکزی برای یک سیستم صوتی فراگیر تشویق کرده است.

برخی تست‌های انجام شده بر روی این تلویزیون گویای آن است که صوت آن حداقل به خوبی اسپیکرهای تعبیه‌شده در یک تلویزیون متداول باشد.

بزرگتر و روشن‌تر
ال‌جی دیسپلی در ماه دسامبر گذشته تکنولوژی OLED EX خود را اعلام کرد، و گفت که این تکنولوژی، به خاطر استفاده از دوتریوم و «الگوریتم EX Technology» این شرکت، تا ۳۰ درصد نمایشگر روشنتری را نسبت به نمایشگرهای اولد فراهم می‌آورد.

انتظار می‌رود که نخستین تلویزیون اولد ۹۷ اینچی ال‌جی، با نام G2، سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. با اینکه ال‌جی دیسپلی جزئیاتی بیشتری درباره این تلویزیون اعلام نکرده است ولی از گزارش وبسایت FlatpanelsHD اینگونه پیداست که قیمت G2 چیزی در محدوده ۲۵۸۰۰ دلار عرضه خواهد شد، که از این بابت به هیچ عنوان یک گزینه مقرون به صرفه به شمار نمی‌رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]