استارلینک به هواپیماها اینترنت فوق سریع می‌دهد

استارلینک به هواپیماها اینترنت فوق سریع می‌دهد
زمان تقریبی مطالعه : < 1 دقیقه

شرکت اسپیس اکس سرانجام به سراغ ارائه اینترنت ماهواره‌‌ای استارلینک برای وسایل متحرک رفته است و در این میان اولویت این شرکت نه روی زمین بلکه روی آسمان است.

این طرح توانسته است تا در نخستین گام بتواند اینترنت ماهواره‌ای خود را برای استفاده در هواپیماها به تائید کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا یا همان FCC برساند.

این اقدام که مدتی طولانی شایعاتی درباره آن وجود داشته است، به نوعی ایده اصلی ایلان ماسک بوده است و سرانجام توس این شرکت اینترنت پر سرعت در حین پرواز درایلات متحده فراهم سازد.

این اقدام موجب می‌شود تا علاوه بر امکان استفاده از اینترنت همراه در طول پرواز بتوان در بسیاری از نقاط آمریکا نقاط بسیار زیادی در مسیرهای جاده‌ای اینترنت را با کیفیتی بسیار بالا در اختیار بگیرند.

پروژه استارلینک در سال ۲۰۱۹ به صورت عملیاتی شروع به کار کرد و توانست تا در ۳۶ کشور جهان خدمات خود را با سیستم‌های اینترنتی لایه‌های پایینی جو به کاربران ارائه کند.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک توانست تا رکورد سرعت اینترنتی متوسط دانلود ۹۰.۵۵ مگابیت در ثانیه دست پیدا کند. این امر موجب شد تا کیفیت و سرعت این سیستم بتواند اندکی پایین‌تر از کیفیت و سرعت سیستم‌های باند پهن خانگی مرسوم در آمریکا جای بگیرد.

بر اساس این اقدام و مجوزهای کسب شده، اسپیس اکس می‌تواند با خطوط هوایی وارد مذاکره شود و این شرکت‌ها را به مشتریان خود تبدیل سازد.

بر اساس آمار منتشر شده تا به امروز شاهد این هستیم که این شرکت توانسته است تا ۴۰۰ هزار کاربر را برای خدمات خود جذب کند و به کمک تعداد ۲۷۰۰ ماهواره خود خدمات مورد نیاز این کاربران را تامین کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]